Przejdź do treści

O firmie

baner o firmie

Firma nasza powstała w 1992 roku w Radomiu. Od początku działalności skupiamy się na zapewnieniu najwyższych standardów jakościowych wyrobów i obsługi klienta. Aby być blisko naszych odbiorców otworzyliśmy oddziały w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku.

Jesteśmy wiodącym producentem sprzętu przeciwpożarowego: hydrantów wewnętrznych, szaf ochronnych, węży pożarniczych oraz ekwipunku osobistego strażaka.

Dzięki własnym innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym i technologicznym wprowadziliśmy nowe standardy jakości produkowanych wyrobów. Oferowane przez nas hydranty charakteryzują się:

 • najmniejszymi wymiarami oraz masą
 • wysoką trwałością i jakością – nawet 5 lat gwarancji
 • połączeniami gwintowanymi w hydrantach (brak opasek)
 • brakiem widocznych zawiasów i zgrzewów
 • kołnierze szaf wykonywane są bez widocznych łączeń i szczelin w narożach
 • uniwersalnością podłączenia

Ciągła praca nad  rozwojem, ulepszanie istniejących wyrobów oraz poszukiwanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych pozwoliły uzyskać wiele zastrzeżeń w Urzędzie Patentowym RP jak i w Unii Europejskiej. Innowacyjne podejście do projektowania i wytwarzania zaowocowało nowymi, niedostępnymi wcześniej rozwiązaniami, jak hydranty o stałej wydajności czy hydranty z manometrem.

Wszystkie wyroby produkowane w Supron 3 posiadają certyfikaty i świadectwa dopuszczenia wydane przez Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie, które uznawane są zarówno w Polsce jak i na rynkach europejskich. Od 2006 roku spółka posiada certyfikat ISO 9001 w zakresie projektowania, produkcji i dystrybucji wyrobów oraz usług w zakresie ppoż. i bhp, a od 2022 roku także certyfikat ISO 14001.

Z początkiem 2016 roku napisaliśmy nowy rozdział na kartach naszej historii przenosząc się do nowej siedziby wybudowanej w strefie przemysłowej. Dzięki nowemu zakładowi zwiększyliśmy nasze możliwości produkcyjne, technologiczne i logistyczne. Najnowocześniejszy sprzęt, linia technologiczna czy automatyczna lakiernia pozwala nam na maksymalne skrócenie czasu produkcji oraz na spełnienie wysokich wymagań jakościowych naszych odbiorców.

Prowadzenie działalności to nie tylko zwiększanie wartości samej spółki, ale również dbanie o etykę w biznesie, o ochronę środowiska, wspieranie społeczności, której jest się członkiem. Stąd też hasło spółki: „Tworzymy dla Twojego bezpieczeństwa”.


Odpowiedzialność społeczna biznesu

Odpowiedzialność społeczna biznesu (z ang. CSR – Corporate Social Responsibility) to filozofia kierowania przedsiębiorstwem na stałe wpisana w naszą strategię rozwoju. Zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko zwiększanie wartości samej Spółki ale również dbanie o:

 • Biznes etyczny
  Prowadzimy naszą działalność w sposób jasny i przejrzysty dla kontrahentów i pracowników. Dzięki temu jesteśmy postrzegani jako solidny partner handlowy oraz pracodawca. Jednocześnie dużą wagę przywiązujemy do pełnego spełnienia wymagań prawnych i formalnych – uzyskanie niezbędnych świadectw czy certyfikatów.  W związku z prowadzeniem działalności związanej z ochroną zdrowia i życia, szczególny nacisk kładziemy na wysoką jakość oferowanych wyrobów i usług.
 • Wspieranie rodzimego biznesu
  Jako polski producent min. hydrantów, stawiamy na produkcję z podzespołów czy elementów produkowanych w Polsce. Szeroka gama rodzimych kooperantów i dostawców sprawia, że nasze produkty są produktami polskimi. Dzięki temu wspieramy polską gospodarkę oraz dajemy zatrudnienie ludziom nie tylko w naszej firmie.
 • Ochrona środowiska
  Dbanie o środowisko naturalne jest dla nas niezmiernie istotne. Z myślą o nas i przyszłych pokoleniach dokładamy wszelkich starań aby nasze produkty były jak najbardziej ekologiczne. Innowacyjne podejście sprawia, że nasze wyroby są najmniejsze i najlżejsze na rynku. Ma to niebagatelny wpływ na jak najniższe zużycie stali, farby czy opakowań. Dzięki temu bezpośrednio przyczyniamy się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska. W firmie prowadzimy recykling wszystkich odpadów poprodukcyjnych, zużywanych opakowań czy podzespołów. Całokształt działań na rzecz ochrony środowiska zaowocował wdrożeniem systemu ISO 14001.
 • Działalność dobroczynna
  Przy prowadzeniu działalności zawsze dużą wagę przywiązujemy do pomocy potrzebującym i poszkodowanym. Nie jesteśmy obojętni na nieszczęścia i ludzkie problemy. Stale wspieramy charytatywnie instytucje, fundacje czy osoby prywatne. Stale pomagamy radomskiemu Stowarzyszeniu “Karuzela” m.in. przez współfinansowanie zajęć treningu umiejętności.

Pełne informacje o firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe “SUPRON 3” Spółka z o.o.
ul. Sadownicza 6
26-600 RADOM
Regon 672742818
NIP 948-22-24-948
BDO 000035037
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku,
VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000026680
Wysokość kapitału zakładowego 480.000,00 zł